Diğer Cinsel Sorunlar

Kadınlarda Aşırı cinsel istek(Hiperseksüalite,Nemfomani,Nymphomania) ve Tedavisi

Kadınlarda Aşırı cinsel istek(Hiperseksüalite,Nemfomani,Nymphomania) ve Tedavisi

Bu problem kadınlar arasında çok sık görülmez. Cinsel terapi kliniğine başvuran kadınların yüzde 3′ ünde Aşırı cinsel istek şikayeti bulunmaktadır. Aslında daha önce erkeklerde aşırı cinsel istek ile ilgili yazdığım makalenin içerisinden erkek yazan yerleri çıkarıp kadın yazılsa aşağı yukarı karşılık gelecektir.

Tanım olarak nemfomani denilmeden önce şu ayrımı yapmalıyız; Bir insanın cinsellik arayışı ve bunun için risk alması onda bir sorun olduğu anlamına gelmez. Nemfomani doyumsuzluğa varan aşırı seks düşkünlüğüdür. bu kişilerin genellikle bir psikiatrik bozuklukları bulunmaktadır. Tek eşli veya sürekli bir ilişkiye sahip değillerdir. Aşırı seks düşkünlüğü kadındaki cinsellik dışı tüm duyguları baskılar iradeyi, aklı ve ahlaki değerleri ayaklar altına alıp, kişiyi yalnızca erkeklerin peşinde koşar hale getirir. Bu kişiler toplumda düşünülenin aksine çok mutsuz kişilerdir, hem erkekler tarafından hem de kadınlar tarafından kabul edilmezler. İyi bir arkadaşlık hikayeleri olmaz.Toplumda erkekler tarafından hem kullanılır hem de aşağılanırlar.Bir çok kişide intihar düşüncesi vardır hatta bir çoğu intihar girişiminde bulunmuştur.

Tedavisi diğer cinsel sorunlara oranla daha zordur. öncelikle ruh hallerini dengeye getirmek gerekir. Bunun için bir takım ilaçlar kullanılabilir sonrasında cinsel terapi yapmak gerekmektedir. tedavi en az 6 ay sürer.

VAJİNİSMUS NEDİR,TEDAVİSİ NASIL YAPILIR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir