Geç boşalma

Geç Boşalma ve Tedavisi

Erkeklerde geç boşalma

Erkeklerde Geç Boşalma ve Tedavisi

Erkekler arasında nadir görülen bir cinsel hastalık olan geç boşalma sanılanın aksine önemli bir problem ortaya çıkarmaktadır. Çünkü bu kişiler ilişki süresi uzadıkça yorulmakta,strese girmekte,devam eden ilişki nedeniyle eşlerinin acı duymaya başlaması gibi  sebeplerle  büyük sıkıntı yaşamaktadırlar. Bu erkeklerde cinsel ilişki artık keyifli bir eylem olmaktan çıkmaya başlamıştır.

Geç Boşalma nedenleri

Nedenleri arasında çoğu zaman organik bir rahatsızlık bulunmamaktadır. Genellikle psikolojik nedenler yer almaktadır. Tedavisinde ise sınırlı sayıda birkaç ilaç denemektedir fakat istenilen sonuç alınamamıştır. Mevcut tedaviler arasında en etkili yöntem cinsel terapi olarak ön plana çıkmaktadır.Diğer cinsel problemlere nazaran tedavisi biraz daha zor ve uzun zaman alsa da birçok hasta bu sürecin sonunda mutlu bir cinsel yaşama sahip olmaktadırlar.Gaziantep’te cinsel tedavi klinikleri sayısı arttıkça hastalar daha kolay tedavi olabilmektedir.

0 545 923 04 00 numaralı telefondan mesaj ile soru sorup bilgi alabilirsiniz.

Kadınlarda Cinsel İlişki Sırasında Ağrı ve Tedavisi

2 thoughts on “Geç Boşalma ve Tedavisi

 • Serkan

  Hocam merhabalar.cinsel ilişki sürecinde boşalma sürem ortalama 1 saat kadar sürüyor.zevk almaktan çok ızdıraba dönüşüyor.bu süreç normal mi yoksa bir hastalık göstergesi mi? Neler yapabiliriz?tavsiyeleriniz nelerdir? Teşekkür ederim.

  Yanıtla
  • Op.Dr. Kazım Doğan

   serkan bey merhaba. dunya da kabul edilen normal bir ilişki süresi en az 7-10 dakikadır. bizim cised olarak ideal hedefimiz 15-20 civarıdır.ozellikle 30-40 dakikadan daha uzun olduğunda artık zevk yerine acı duyulmaya başlar. geç boşalmanın tedavisi diğer cinsel sorunlara nazaran biraz daha zor olmaktadır. cinsel terapi en etkili tedavi yöntemidir.

   Yanıtla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir